Rury ze stali czarnej zalecane są przy transporcie wiórów i trocin w przemyśle tartacznym. Dzięki dużej grubości ścianki cechują się wysoką odpornością na ścieranie. Dzięki trwałej powłoce antykorozyjnej (malowanie proszkowe i wygrzewanie w piecu) mogą służyć długie lata nawet przy dużej ilości transportowanego materiału.

Rury ze stali ocynkowanej dobrze sprawdzają się w przemyśle stolarskim, do transportu drobnych trocin i pyłu. Zaletą tego typu instalacji jest łatwy i szybki montaż oraz pełna dowolność w kącie obrotu kolan i trójników. Opaski łączeniowe do elementów ze stali ocynkowanej należy zakupić oddzielnie. Należy zwrócić uwagę na fakt, że sprzedawane przez nas elementy ze stali ocynkowanej mają grubszą ściankę od powszechnie dostępnych przewodów przeznaczonych do instalacji wentylacyjnych czystego powietrza.

Często stosuje się instalacje kombinowane, gdzie elementy o mniejszej średnicy są wykonane ze stali ocynkowanej, a elementy o średnicy większej - ze stali czarnej. Łączenie dwóch typów instalacji odbywa się za pomocą dwóch półpierścieni, które należy zakupić oddzielnie.

Co do węży elastycznych, ich długość należy ograniczać do minimum ze względu na duże opory przepływu. Węże stosuje się na krótkich odcinkach pomiędzy maszyną i rurą sztywną oraz w przypadku ruchomej głowicy maszyny. Decydując się na zakup węży elastycznych trzeba zwracać szczególną uwagę na wielkość karbów wewnątrz przewodu, ponieważ ma to decydujący wpływ na opór przepływu. Oferowane przez nas węże cechują się bardzo niewielkimi karbami wewnętrznymi, dzięki czemu uzyskujemy możliwie największą prędkość zasysania powietrza.

Istnieje możliwość łączenia różnych systemów - można na przykład część maszyn podłączyć za pomocą rur ocynkowanych, a pozostałe maszyny i główną magistralę wykonać z rur ze stali czarnej.