Dotacje ZUS na odciągi stanowiskowe i odciągi trocin

Systemy odpylania stanowisk pracy lub odciągu trocin często stanowią dużą inwestycję, szczególnie w przypadku systemów wyposażonych w stacje (wieże) filtracyjne.

Ponieważ tego typu inwestycje zapewniają poprawę warunków pracy, możliwe jest uzyskanie na nie dofinansowania z ZUS.

Zainstalowanie lub modernizacja odciągu trocin, systemu odpylania lub odciągu dymów spawalniczych niewątpliwie redukuje ryzyko chorób zawodowych oraz zmniejsza niekorzystne oddziaływanie czynników ryzyka, dlatego bardzo duża część wniosków o dofinansowanie rozpatrywana jest pozytywnie.

Typowo uzyskiwane jest dofinansowanie w wysokości 80%, co sprawia, że można zakupić odciąg trocin znacznie poniżej kosztów jego wytworzenia czy zakupu używanych urządzeń.

Najmniej problematycznym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firm, które wykonują gotowe systemy "pod klucz" i zajmują się całym procesem od przygotowania wniosku do ZUS, przez projekt instalacji, jej montaż, uruchomienie oraz - co ważne - wykonanie odpowiednich pomiarów środowiskowych dokumentujących rzeczywiste zaistnienie poprawy warunków BHP.

Współpracujemy z kilkoma firmami z różnych rejonów Polski, które wykonują takie usługi. Firmy te współpracują z doświadczonymi specjalistami w zakresie pozyskiwania dotacji z ZUS, UP oraz UE.

Jest możliwy również zakup poszczególnych urządzeń i komponentów bezpośrednio w MOVIMET AIR, jeśli pozyskują Państwo dofinansowanie na własną rękę.